Zespół
GRAŻYNA BĄCZEK
położna, dr hab. n. med. i n. o zdr., EMBA
Położna od 1989 roku
Nauczyciel akademicki od 2001 roku
Opiekun Studenckiego Naukowego Koła Położnych od 2003 roku
Kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno - Położniczej od 2021 roku
JUSTYNA TELIGA – CZAJKOWSKA
PRODZIEKAN ds. POŁOŻNICTWA WNoZ
lekarz specjalista położnictwa i ginekologii, dr hab n. med.
od 1995 roku sprawuje w Szpitalu Klinicznym im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie nadzór nad ciężarnymi z zaburzeniami krzepnięcia o typie skazy małopłytkowej, krwotocznej oraz z powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi.
od roku 2000 jest jedynym konsultantem pacjentek chorujących na pierwotne układowe zapalenia naczyń prowadzonych w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc oraz w Zakładzie Medycyny Rodzinnej. Współpracuje z Instytutem Kardiologii, Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji oraz Instytutem Hematologii.
EWA RZOŃCA
położna, dr hab. n. med. i n. o zdr.
Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego
nauczyciel akademicki od 2011 roku
MAŁGORZATA STEFANIAK
Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, położna i pedagog, dr hab. n. med. i n. o zdr., EMBA, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno – położniczego. Opiekun Studenckiego Naukowego Koła Etyki. Kierownik 2 międzynarodowych grantów finansowanych ze środków Narodowej Agencji w ramach programu Erasmus+: „Clinical reasoning in nursing/midwifery education and clinical practice” oraz „Evidence based practice in healthcare: an online escape room game”. Członek zespołu realizującego projekt “Midwives in Focus” w ramach inicjatywy Nursing Now Challenge we współpracy z Coventry University oraz Johns Hopkins University. Od 2021 roku ekspert Agencji Badań Medycznych. Członek zarządu europejskiego komitetu Nursing Now Challengers na lata 2021-2025.
BEATA SZTYBER
położna, pedagog, dr n. med.
Specjalizacja: Położna specjalistka w opiece przed i okołoporodowej, 2004 rok tytuł Board Certified Lactation Consultant (IBCLC) recertyfikacja w 2009 i 2015 r., od 2010 r., tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego
(CDL), nauczyciel akademicki od 2005 roku
MONIKA SALAMOŃCZYK
dr n. med. i n. o zdr. adiunkt dydaktyczny, specjalista w dziedzi-nie pielęgniarstwa neonatologicznego, nauczyciel akademicki od 2004 roku
ANNA ŁOZIŃSKA-CZERNIAK
adiunkt dydaktyczny, doktor w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki o zdrowiu, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa neonatologicznego, nauczyciel akademicki od 2004 roku
AGNIESZKA IWAN
położna, dr n. med. i n. o zdr.,
nauczyciel akademicki od 2006 roku
autor aplikacji „Wirtualny Pacjent” służącej do planowania opieki położniczo – ginekologicznej.
Koordynator zajęć na odległość na kierunku: Położnictwo; zajęć w Centrum Symulacji Medycznej.
Koordynator Podstaw Opieki Położniczej, Opieki specjalistycznej nad kobietą i jej rodziną w ujęciu interdyscyplinarnym (mgr nst); Diagnostyki ultrasonograficznej w położnictwie i ginekologii (mgr nst)
MARIOLA BŁACHNIO
SABINA STADNICKA
SYLWIA RYCHLEWICZ
położna, dr n. med. i n. o zdr., EMBA, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologiczno - położ-niczego, nauczyciel akademicki od 2022 roku, kierownik Opieki Położniczej i Pielęgniarskiej w Przychodni św. Zofii.
ANNA DURKA
położna, technolog żywności. W 1996r. ukończył studia magisterskie z zakresu żywienia człowieka w SGGW, w 2003r. studia licencjackie w Akademii Medycznej w Warszawie otrzymując prawo wykonywania zawodu położnej. Certyfikowany Doradca Laktacyjny. Od 2003 r. pracuje w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno- Położniczej, gdzie realizuje zajęcia ściśle związane z opieką okołoporodową. Położna Bloku Porodowego Szpitala św. Zofii w Warszawie. Wykładowca Centrum Nauki o Laktacji. Od wielu lat współpracuję z Ośrodkiem Kształcenia Podyplomowego WOIPiP, pełniąc funkcję wykładowcy oraz kierownika kursów. Systematycznie podnoszę swoje kompetencje uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach oraz konferencjach
ANNA KABALA
mgr pielęgniarstwa,
absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa chirurgicznego
nauczyciel akademicki od 2006r
MAGDALENA KRAUZE
mgr położnictwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa gine-kologiczno-położniczego, zatrudniona na stanowisku dydaktycz-nym w Zakładzie Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej od 2007 roku. Mentorka zawodu. Tutorka. Zajmuje się kształceniem po-dyplomowym. Wieloletnie doświadczenie w bloku porodowym oraz w domu narodzin. Zdobywała doświadczenie zawodowe na szkoleniach zagranicznych.
ELŻBIETA PAWŁOWSKA
mgr pielęgniarstwa, absolwentka Akademii Medycznej Wydział
Pielęgniarski
specjalistka w dziedzinie - medycyna społeczna I stopnia
nauczyciel akademicki od 2006
JOANNA KIEŁBASIŃSKA
mgr położnictwa Wykształcenie: 1997 ukończyła Liceum Medyczne w Sosnowcu otrzymując tytuł dyplomowanej pielęgniarki oraz uzyskując prawo wykonywania zawodu pielęgniarki 1998-2000 uczęszczała do Medycznego Studium Zawodowego, kierunek położnictwo. 2003 rok ukończyła studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu Akademii Medycznej w Warszawie, kierunek – Położnictwo, uzyskując tytuł licencjat położnictwa. 2005 rok ukończyła warsztaty szkoleniowe dla Koordynatorów Jakości i kadry zarządzającej w Ochronie Zdrowia, w Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie oraz 2006 rok ukończyła studia na Wydziale Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, na kierunku Położnictwo 2016 rok ukończyła specjalizację położniczą w Centrum Kształcenia Podyplomowego w Warszawie. 2014 rok uzyskała tytuł Certyfikowanego Doradcy Laktacyjnego w Centrum Nauki o Laktacji. Zatrudnienie w WUM od 2007
MONIKA ANTCZAK
mgr położnictwa, mgr prawa,
specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego, kursy specjalistyczne: resuscytacja krążenio-wo-oddechowa noworodka, resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla pielęgniarek i położnych, szczepienia ochronne przeznaczone dla położnych, szkolenie w zakresie przetaczania krwi i jej składników
zatrudnienie w WUM od 2017 roku, czynna praca w środowisku pacjentki (wizyty patronażowe u pacjentki i noworodka po porodzie)
ANNA NAREWSKA
mgr położnictwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa ginekologicznego dla położnych.
od 1993 praktyk w zawodzie położnej, w oddziale dziecięcym w szpitalu klinicznym, wieloletnie doświadczenie w Bloku Porodowym. Obecnie w Katedrze i Klinice Położnictwa Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej w oddziale ginekologii zabiegowej, operacyjnej i onkologicznej.
MARIA RABIEJ
mgr położnictwa Wykształcenie: 1993 – Medyczne Studium Zawodowe nr 2 – uzyskanie dyplomu położnej 2004 – Akademia Medyczna w Lublinie, Wydział Pielęgniarstwa i Nauk o Zdrowiu – tytuł mgr położnictwa 2016 – certyfikat uprawniający do pobierania rozmazów cytologicznych w skryningu raka szyjki macicy, 2017 rok Kurs specjalistyczny w zakresie Edukacja i wsparcie kobiety w okresie laktacji, 2018 rok Kurs specjalistyczny Resuscytacja krążeniowo-oddechowa dla pielęgniarek i położnych, 2019 rok Kurs specjalistyczny resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodka dla pielęgniarek i położnych, Kurs specjalistyczny badania fizykalne, 2019 rok Specjalizacja w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych, 2022 rok Kurs specjalistyczny Szczepienia ochronne dla położnych, 2022 rok Kurs specjalistyczny Leczenie ran dla położnych, Zatrudnienie w WUM od 2005, wcześniej w Szpitalu Specjalistycznym im Ś. Zofii w Warszawie na oddziale ginekologicznym, patologii ciąży dużej oraz w poradni.
JOANNA KOWALCZYK-NOWAKOWSKA
magister położnictwa, od 2008 r. nauczyciel akademicki. Nauczyciel przedmiotów teoretycznych oraz opiekun zajęć praktycznych w oddziałach: ginekologicznym i położniczo-noworodkowym.. Od początku pracy naukowo-dydaktycznej promotor prac licencjackich z zakresu ginekologii i pielęgniarstwa ginekologicznego. Badania własne prowadzone w zakresie opieki ginekologicznej i geriatrycznej, opieki środowiskowo-rodzinnej.
JULIA KLIMANEK
magister położnictwa, Certyfikowany Doradca Laktacyjny, wy-kładowca w szkole rodzenia, obecnie położna koordynująca pobyt pacjenta w szpitalu o III stopniu referencyjności
JOANNA GOŁĘBIEWSKA
Zawód wyuczony: mgr położnictwa. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Położna specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo-ginekologicznego. Zawodowo związana z Centrum Medycznym „Żelazna”, gdzie początkowo doświadczenie zdobywała w oddziale Perinatologii z pododdziałem położnictwa, obecnie realizuje się w pracy w Bloku Porodowym oraz przyszpitalnym Domu Narodzin. Działalność dydaktyczna: prowadzenie zajęć teoretycznych oraz praktycznych z zakresu technik położniczych i prowadzenia porodu.
ALEKSANDRA WILCZYŃSKA
Zawód wyuczony: mgr położnictwa. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Ukończyła studia podyplomowe Executive Master of Business Administration MBA dla Pielęgniarek i Położnych uzyskując tytuł MBA. Położna Specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa położniczo- ginekologicznego oraz pielęgniarstwa rodzinnego dla położnych. Położna pracująca w Bloku Porodowym CMŻ „Żelazna” w Warszawie. Działalność dydaktyczna: realizacja zajęć teoretycznych i praktycznych z zakresu technik prowadzenia porodu.
AGNIESZKA WYRĘBEK
magister położnictwa, EMBA, specjalista pielęgniarstwa gineko-logiczno-położniczego, położna od 2017 r., współpracuje z WUM od 2021 r., w 2018 r. rozpoczęła pracę na stanowisku położnej w oddziale perinatologicznym oraz położniczo-noworodkowym w szpitalu o 3 stopniu referencyjności.
Od 2021 r. pracuje na stanowisku położnej koordynującej pobyt pacjenta
ALICJA MISZTAL
magister położnictwa, EMBA, specjalista pielęgniarstwa gineko-logiczno – położniczego, międzynarodowy konsultant laktacyjny, certyfikowany doradca laktacyjny, edukator ds. laktacji , w 2016 r. rozpoczęła pracę na stanowisku położnej w oddziale położni-czo-noworodkowym w szpitalu o III stopniu referencyjności. Od 2021 r. pracuję na stanowisku położnej koordynującej pobyt pacjenta
MARTA NENEMAN
MAGDALENA WITKIEWICZ
MONIKA MAZUREK-RYLSKA
specjalista, pracownik administracji, mgr historii sztuki, menadżer kultury, arteterapeutka, z WUM związana od 2006, wspiera działalność zespołu naukowo- dydaktycznego Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej